معرفی Osmo Pocket 2

معرفی DJI Osmo Pocket 2

اسمو پاکت 2 جدیدترین دوربین قابل حمل طراحی شده توسط کمپانی DJI بوده که به تازگی از آن رونمایی شده است و برخورداری آن از قابلیت هایی چون Active Track 3.0 ، دوربین 64 مگاپیکسلی ، گیمبال 3 محوره ، زوم 4 برابر و حالت اسلوموشن تا 8 برابر تنها بخشی از قابلیت هایی است که این محصول نوظهور از آن برخوردار می باشد . امروزه در تمامی عرصه ها از پزشکی و ارتباطات گرفته تا کشاورزی و تصویربرداری شاهد نفوذ بالای تکنولوژی درغالب طراحی ابزار های مختلفی هستیم ؛ ابزارهایی که راندمان انجام امور مختلف را سریع تر کرده و همچنین انجام کارها را نسبت به قبل بسیار راحت تر نموده است .

عرصه فیلمبرداری و عکاسی نیز ازجمله عرصه هایی است که در دهه های اخیر تحولات زیادی را پشت سر گذاشته و رو به جلو در حال حرکت است . از آنجایی که تعداد کمپانی های فعال در عرصه طراحی دوربین ، هلی شات و استبلایزر های حرفه ای روز به روز درحال افزایش است ، هر روزه شاهد طراحی و رونمایی از جدیدترین دوربین ها و استبلایزرهای حرفه ای در سراسر دنیا می باشیم . در بازار رقابتی بوجود آمده در این عرصه هریک از کمپانی ها برای جذب کاربران به سمت محصولات خود و بالا بردن درآمدشان همواره به فکر طراحی محصولی نوین و برخوردار از آپشن های حرفه ای می باشند .

ابعاد و مشخصات ظاهری اسمو پاکت 2

با دیدن اسمو پاکت 2 ، نخستین نکته ای که به ذهن هر کاربری متبادر میگردد ، ابعاد کوچک آن می باشد . کوچک بودن این دوربین باعث شده است که میزان فضای اشغال شده بوسیله آن به حداقل رسیده و درنتیجه کاربر بتواند به راحتی آن را در کیف یا جیب خود قرار دهد . کاهش فضای اشغالی و راحتی در حمل و نقل دو نتیجه مهمی است که از کوچک بودن این محصول حاصل میگردد . ابعاد اسمو پاکت 2 ، 12.4 × 3.8 × 3 سانتی متر بوده و وزن آن معادل 117 گرم می باشد .

 دوربین DJI Osmo Pocket 2 که در یک گیمبال 3 محوره قرار گرفته است در قسمت فوقانی این محصول به چشم میخورد . بر روی بدنه آن صفحه نمایش لمسی جهت کادربندی و اعمال تنظیمات بر روی سوژه موردنظر قرار گرفته است . تعبیه دکمه هایی جهت شروع فیلمبرداری و اعمال تنظیمات دیگر همچون تنظیمات گیمبال و همچنین پورت هایی جهت شارژ نمودن Osmo Pocket 2 و قرار دادن کارت حافظه در درون آن نیز از دیگر مواردی است که در ظاهر این محصول دیده می شود .

DJI Osmo Pocket 2 مجهز به قابلیت پانوراما !

شاید برای شما نیز اتفاق افتاده است که به مکانی سفر کرده و با دیدن منظره ای بکر به وجد آمده اید و در لحظه تصمیم به گرفتن عکسی زیبا از آن منظره کرده اید . گستردگی آن منظره اما باعث میشود که شما نتوانید با یک عکس تمامی آن منظره را پوشش دهید . در چنین شرایطی تنها راه حل موجود استفاده از تکنیک عکاسی تحت عنوان پانوراما می باشد . به کمک این قابلیت که اسمو پاکت 2 نیز از آن برخوردار است ، شما میتوانید از منظره موردنظرتان عکسی با زاویه 180 درجه تهیه کنید . شاید باور این موضوع برای کاربران اندکی سخت باشد که دوربین کوچکی چون DJI Osmo Pocket 2 چگونه قادر به گرفتن چنین عکس های پهناوری می باشد اما لازم به ذکر است که علاوه بر گرفتن عکس 180 درجه ای کاربران میتوانند بوسیله این دوربین عکسی 3 × 3 که تمام یک منطقه را نیز پوشش میدهد بگیرند .

Active Track 3.0

از دیگر قابلیت هایی که باعث منحصر به فرد شدن DJI Osmo Pocket 2 شده است ، برخورداری آن از Active Track 3.0 می باشد . 

این قابلیت در هلی شات های طراحی شده توسط کمپانی DJI از جمله هلی شات های سری مویک و فانتوم و اسپارک نیز به چشم می خورد و به موجب آن اپراتور پس از تعریف نمودن سوژه خود برای این دوربین آسوده خاطر خواهد بود که اسمو پاکت 2 سوژه موردنظرش را دنبال خواهد نمود .

قابلیت ساخت داستان

قابلیت ساخت داستان یا همان Story Mode از دیگر ویژگی های منحصر به فرد دوربین اسمو پاکت 2 می باشد . به کمک این قابلیت کاربران میتوانند با کنار هم قرار دادن ویدیوهایی که پشت سر هم گرفته شده و اضافه کردن موسیقی به این ترکیب ، داستانی زیبا خلق کنند .

Timelaps

Tipelaps قابلیتی است که به کمک آن کاربران میتوانند در زمان سفر کنند و چندین ساعت را به چند ثانیه تبدیل نمایند . 

به کمک اسمو پاکت 2 این امکان برای کاربران مهیا شده است که اقدام به تهیه ویدیوهایی نمایند که در آن گویی زمان به سرعت در حال سپری شدن بوده و در چنین شرایطی حرکت آرام اشیایی چون ابر ها نیز بر اثر این افزایش سرعت کاملا مشهود میگردد .

ویرایشگر حرفه ای

شاید شما نیز مانند بسیاری از دیگر کاربران به تازگی به حرفه عکاسی و فیلمبرداری علاقه مند شده اید و در حوزه ویرایش عکس ها و ویدیوها تجربه ای ندارید . اسمو پاکت 2 با برخورداری از یک ویرایشگر حرفه ای تحت عنوان Mimo Al Editor این امکان را برای کاربران فراهم میکند که به راحتی نسبت به ادیت و ویرایش عکس ها و فیلم های خود اقدام نموده و ویدیو های گرفته شده توسط این دوربین را با هم ترکیب نمایند و با قرار دادن موسیقی متن مناسب ، یک خروجی عالی و بینظیر را خلق کنند .

مشخصات دوربین آزمو پاکت 2

کیفیت فوق العاده دوربین آزمو پاکت 2 اصلی ترین عاملی است که مشوق کاربران به خرید آن در سراسر دنیا گشته است . برخورداری این محصول از یک سنسور 1/1.7 اینچی قابلیت ضبط تصاویر با کیفیت 64 مگاپیکسل و ضبط ویدیو با کیفیت 16 مگاپیکسل 4K را برای اپراتور مهیا میکند . 

DJI Osmo Pocket 2 میتواند با سرعت 60 فریم بر ثانیه تصویربرداری کند . قرار گیری این دوربین در یک گیمبال 3 محوره نیز باعث شده است که میزان لرزش های آن به حداقل رسیده و تصاویری که در حین حرکت گرفته میشود صاف و عاری از هرگونه لرزش باشد .
دوربین اسمو پاکت 2 همچنین از قابلیت هایی چون پاناروما ، Tipelaps ، زوم کردن و اسلوموشن نیز برخوردار بوده که برخی از این موارد در بالا مورد بررسی قرار گرفت و سایر موارد نیز در ادامه توضیح داده خواهد شد .

HDR Video در اسمو پاکت 2

از دیگر قابلیت هایی که دوربین DJI Osmo Pocket از آن برخوردار می باشد میتوان به امکان ضبط فیلم HDR اشاره نمود . جهان پیرامون ما پر از رنگ هایی است که به زندگی ما جلوه خاصی داده است . با استفاده از قابلیت HDR Video اسمو پاکت 2 میتواند تصاویر را لایه بندی کرده و سطح نوردهی را بر اساس هر لایه تفکیک نماید . این امر باعث میشود که در فیلم های گرفته شده بوسیله این محصول جزئیات بیشتری مورد توجه قرار بگیرد و خروجی کار به زندگی واقعی شباهت بیشتری داشته باشد .

قابلیت زوم 8 برابر

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که قصد تهیه عکس از سوژه ای خاص را دارید اما بعد مکانی امکان انجام این کار را به شما نمیدهد . در چنین شرایطی قابلیت زوم شدن دوربین میتواند گره از کار شما بگشاید . 

چنانچه دوربین اسمو پاکت 2 با کیفیت 64 مگاپیکسل مشغول عکسبرداری باشد میتواند سوژه را تا 8 برابر بزرگ کند و درحالیکه این دوربین با کیفیت 16 مگاپیکسل مشغول فیلمبرداری باشد میتواند با حفظ کیفیت تا 4 برابر سوژه را برزگ نماید .

Slow-motion

یکی از پرطرفدار ترین سبک های فیلمبرداری در میان کاربران ، تهیه ویدیوهایی جذاب از سوژه به طریق اسلوموشن است . اسمو پاکت 2 این قابلیت را دارد که از سوژه موردنظر اپراتور به طریق Slow-motion فیلم برداری نماید . این دوربین میتواند تا حداکثر 8 برابر ، حرکت سوژه را آرام تر از آن چیزی که هست ضبط کند .

اسمو پاکت 2 و قابلیت ضبط صدای استریو !

تعبیه 4 عدد میکروفون در ساختار DJI Osmo Pocket 2 باعث شده است که ضبط صدا های اطراف هنگام فیلمبرداری به بهترین شکل ممکن صورت بگیرد .

فناوری DJI Matrix Stereo همچنین قادر به ضبط حزئیات واقعی صدا بوده و درصورت استفاده از هدفون و تماشا ویدیو گرفته شده با استفاده از آن کاربران میتوانند این صدا ها را بخوبی حس نمایند . از ویژگی های مرتبط با میکروفون های موجود در اسمو پاکت 2 میتوان به موارد زیر اشاره نمود .

SoundTrack

به کمک این قابلیت و بدلیل حساسیت بالای میکروفون های موجود در ساختار اسمو پاکت 2 ، حرکت دوربین و گیمبال این محصول متناسب با صداهای دریافتی از محیط بوده و از هرکجا صدا بیاید دوربین به سمت آن میچرخد .

Audio Zoom

به تناسب بزرگنمایی فیلم ، صدا های اطراف کاهش یافته و موسیقی متن پویاتر میشود .

Directional Audio

پاکت 2 این امکان را برای شما فراهم میکند ، که بتوانید صداها را در 3 الگوی صوتی مجزا متناسب با صحنه ضبط کنید .

مشخصات باتری DJI Osmo Pocket 2

باتری تعبیه شده برای اسموپاکت 2 از نوع 7.7 ولت 875 میلی آمپر لیپو می باشد . مدت زمانی که میتوان با یکبار شارژ نمودن این باتری از آن استفاده نمود 140 دقیقه بوده و پس از اتمام شارژ باتری درصورت استفاده از آداپتور 5 ولت 2 آمپر میتوان با صرف 73 دقیقه زمان مجددا آن را شارژ نمود و مورد استفاده قرار داد . لازم به ذکر است که محدوده دما مناسب برای شارژ نمودن این باتری بین 5 تا 60 درجه سانتی گراد و محدوده دما مناسب برای استفاده از آن بین 0 تا 40 درجه سانتی گراد می باشد .

اسمو پاکت 2 تحولی در عرصه دوربین های دستی ایجاد کرد و به همگان ثابت نمود که ابعاد و سایز یک دوربین معیاری برای خوب بودن آن نبوده و دوربینی کوچک همچون اسمو پاکت 2 نیز میتواند از قابلیت های منحصر به فرد زیادی برخوردار باشد . کمپانی DJI برای این محصول اکسسوری و لوازم جانبی متنوعی نیز طراحی نموده است که استفاده از آنها باعث راحت تر شدن فیلمبرداری توسط آن میگردد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *